Site icon Arif Pala Brezilya

Brezilya’dan Türkiye’ye Yolculuk – Bölüm 2 (Rio de Janeiro Turu)

Brezilya'dan Türkiye'ye Yolculuk - Bölüm 2 (Rio de Janeiro Turu)

Tekrar selamlar,

Yolculuğumun 2. bölümündeyim, Porto Alegre’den uçak ile Rio de Janeiro havaalanına geldim. Havaalanındaki otelde kalayım dedim ama birkaç saat için fiyatı çok pahalı idi, ben de geceyi havaalanında gezerek geçirdim. Sabah olunca atladım bir tanıdık taksiye, size Rio de Janeiro’yu göstermek için taksi ile uzun bir yolculuk yaptım. Elimden geldiği kadar Rio’nun doğal güzelliklerini ve şehrin içini çekmeye çalıştım.

Sizlerden favela ile ilgili çok istek geldi, taksici arkadaş da bir favelanın içini biliyormuş, onun binbir tembihinden sonra bir favelaya girdik, ben de tehlikeli olmasına rağmen onun söylediği yerlerde çekim yaptım. Özellikle yüksek bir yerden yaptığım favela çekimlerini beğeneceğinizi tahmin ediyorum.

Peşisıra hepinizin bildiği Kurtarıcı İsa Heykelini (Cristo Redentor) videoya çekmek için Corcovado Dağı’na da çıktık. Heykeli videoya çektim, ama çok sis olduğu için maalesef size Rio manzarasını çekemedim. Dağdan aşağı inerken de Brezilya’nın doğal güzelliklerini seyretmeniz için bol bol çekim yaptım.

Keyifli seyirler dilerim.

Exit mobile version