Brezilya’dan Türkiye’ye Yolculuk – Bölüm 3

Photo of author

Tekrar selamlar,

Yolculuğumun 3. bölümünde Rio de Janeiro’daki, şarkılara konu olmuş dünyaca ünlü Copacabana Plajı’nı geziyoruz. Havanın kapalı olmasına rağmen plajın kalabalıklığına inanamayacaksınız. Plajda bölgenin meşhur içkisi Caipirinha içiyorum, bu kokteylin nasıl yapıldığını da videoya çektim.

Peşinden Rio de Janeiro Galeão Uluslararası Havaalanı’na gidiyorum, havaalanında biraz geziyorum ve çekim yapıyorum. Ama kapıya gidip uçağa binene kadar yürüdüm de yürüdüm, bu kısım çok yorucuydu 🙂

Ve uzun bir uçuştan sonra Roma Da Vinci Havaalanı’na indim, Roma Havaalanı’nda da diğer terminale geçmek için havalimanı metrosuna binmek zorunda kaldım, bu yolculuğumda sürekli havalimanlarında koşturup durdum, sonra da sabaha kadar havaalanında vakit geçirdim. Derken benim uçak karşı terminalden kalkacakmış, yine metro ile diğer terminale geçtim. Bu arada üstümde halen tişört ve şort var, bavulları yolculuğun en başında teslim ettiğim için yedek kıyafetim yok, Roma da çok soğukmuş, şansıma biri içi kürklü bir mont unutmuş, bir süre onu giydim ve birazcık ısındım 🙂

Ve sonunda İstanbul Havaalanı’na indim. Tabii ki İstanbul’da da çekime devam ettim. Galata Köprüsü, Kadıköy, Mısır Çarşısı, Topkapı Sarayı, gezdim durdum ve biraz çekim yaptım.

Maalesef İstanbul’da işlerimi çok halledemedim, dönüş yolculuğumda da aynı şekilde bir sürü aktarma ve uzun bekleme süreleri ile Brezilya’ya geri döndüm, yolculuk çok uzun ve sıkıcı olduğu için çekim yapmadım.

Dönüşte yani videonun sonunda size Brezilya ile Türkiye’nin karşılaştırmasını yaptım, başıma gelen ve gördüğüm şeyleri anlatmaya çalıştım.

Keyifli seyirler dilerim.

Yorum yapın